Na lanskoletni konferenci GoDigital 2021- Digitalizacija ključ za dvig produktivnosti in konkurenčnosti so udeleženci razpravljali o nujnosti pospešene digitalne preobrazbe.
Na lanskoletni konferenci GoDigital 2021- Digitalizacija ključ za dvig produktivnosti in konkurenčnosti so udeleženci razpravljali o nujnosti pospešene digitalne preobrazbe.
»Glede na njeno specifičnost ocenjujem, da je panoga IKT leto 2020 končala uspešno,« pravi Nenad Šutanovac, direktor Združenja za informatiko in telekomunikacije pri Gospodarski zbornici Slovenije (ZIT). »Priča smo bili pospešku na področju digitalizacije, digitalnih kompetenc in zavedanja, da so hitre spremembe možne, kar bo imelo dolgoročen vpliv.«
Pomanjkanje ustreznih kadrov je ena glavnih težav panoge IKT v Sloveniji. »Ta težava že načenja razvojno sposobnost slovenskih IKT-podjetij,« pravi Nenad Šutanovac, direktor Združenja za informatiko in telekomunikacije pri Gospodarski zbornici Slovenije (ZIT).
V Sloveniji je gospodarstvo razmeroma v dobri kondiciji, tudi znanje imamo, a smo v procesu digitalizacije prepočasni in vanjo premalo vlagamo, strne stanje našega gospodarstva Peter Wostner iz urada za makroekonomske analize in razvoj (Umar). Poudarja tudi, da kaj dosti časa za odlašanje ni, saj se intenziven prehod v industrijo 4.0 pričakuje še pred sredino tega desetletja.
Uspešno vodenje proizvodnje je do sedaj temeljilo na programskih rešitve za načrtovanje materialnih zahtev (MRP), domenskem znanju ter izkušnjah ljudi. Proizvodni menedžerji so z upoštevanjem dokaj omejene količine podatkov o stanju proizvodnje le-to ustrezno usmerjali.
Ime Watson zaznamuje AI tehnologije, ki jih razvija in nudi IBM. Predavanje bo odprlo vpogled v nekaj zanimivosti iz tega področja in v načine, kako tehnologijo uporabiti. Podkrepljeno bo s primeri uspešnih in inovativnih implementacij, četudi najbolj zanimive stvari še prihajajo. …
Mesta in vasi, hiše in pisarne postajajo vse bolj pametni. V pameten dom nas pripelje pameten avto, v kuhinji nas pozdravita pameten hladilnik in pametna pečica, s pametnim telefonom na daleč vklopimo pameten pralni stroj in v dnevni sobi prižgemo pametno luč ter ukažemo pametnemu sesalniku v spalnici, naj preneha ropotati …
Umetna inteligenca (UI) ponuja velike priložnosti vsem podjetjem, brez izjeme. Nekateri uvajanje UI primerjajo z elektrifikacijo, ki se je dogajala na začetku prejšnjega stoletja. Danes si ne moremo predstavljati nobenega podjetja, ki bi delovalo brez elektrike. Podobna zgodba se je odvila v devetdesetih letih prejšnjega stoletja, ko se je pojavil internet.
Danes se veliko govori o umetni inteligenci, o času, ko se morajo organizacije spopasti z novo tehnologijo in narediti korak naprej, narediti več. Veliko je govora o umetni inteligenci, vprašanje pa je, ali se jo res uporablja tako, kot si jo organizacije želijo.
Dr. Kai-Fu Lee, eden izmed najbolj spoštovanih kitajskih strokovnjakov na področju umetne inteligence na svetu, v tej knjigi razkriva, kako je Kitajska v zadnjem obdobju dohitela Združene države z osupljivo hitrim in nepričakovanim tempom.
Raziskave kažejo, da bosta napredek v avtomatizaciji in umetna inteligenca imela velik transformativni učinek v prihodnjih desetletjih. Spremembe so vidne že danes. Umetna inteligenca se premika iz sfere znanstvene fantastike v resnični svet.
Umetna inteligenca (AI) se v poslovnem svetu vse bolj uveljavlja in pridobiva pomen. Po mnenju strokovnjakov bo umetna inteligenca v prihodnosti najbolj pomembna in prebojna tehnologija v poslovnem svetu.
Zadnji poziv za digitalno gospodarstvo je bil moto konference Go Digital, ki so jo zaznamovali odlični domači in tuji govorci, zanimiva predavanja in živahna razprava v okviru okrogle mize na temo digitalne preobrazbe.
Konferenca z nazivom Godigital, v okviru GZS, je postregla z zanimivimi interpretacijami o tem kaj pomeni digitalizacija za naše gospodarstvo inkako bo digitalizacija vplivala na naša življenja v prihodnje. Igor Zorko, predsednik upravnega odbora Slovenske digitalne koalicije se je okonferenci pogovarjal na RTV Slovenija.
Več na povezavi RTVSLO.
V Ljubljani je danes potekala konferenca GO DIGITAL! s podnaslovom Zadnji poziv za digitalno gospodarstvo, na kateri so se udeleženci spraševali, ali bo Slovenija uspešna v digitalni ekonomiji in kako bi lahko nove inovacije vpeljevali v podjetja. Igor Benko je tako na svojem predavanju opozoril na tiste družbene fenomene in tehnologije, na katere moramo biti pozorni že danes in kaj potrebujemo za razvoj uspešnega produkta.